Odkurzacz centrainy firmy BEAM - POWIĘKSZ ZDJĘCIE
Odkurzacz centrainy firmy BEAM - POWIĘKSZ ZDJĘCIE
Odkurzacz centrainy firmy FLEXIT - POWIĘKSZ ZDJĘCIE

CENTRALNY ODKURZACZ 

System centralnego odkurzania:

 • Jednostka centralna odkurzacza - jednostkę instaluję się na stałe w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, np.: piwnicy, garażu, strychu. 

 • System rur i kształtek PCV o niskich oporach przepływu, rozmieszcza się je w domu łącząc gniazda odkurzacza z jego jednostką centralną.

 • Gniazda ssące - rozmieszcza się je proporcjonalnie w całym mieszkaniu. 

 • Elastyczny wąż z uchwytem i ssawkami. 

 • Istnieje możliwość instalacji automatycznych szufelek - czyli gniazd podłogowych. System automatycznych szufelek pozwala zmiatać śmieci i kurz bezpośrednio z podłogi do otworu gniazda, bez konieczności użycia węża ssącego. 


  Zalety systemu centralnego odkurzania

 • Zdrowy - walczący z alergią, powietrze z odkurzacza po przejściu przez filtr wydalane jest na zewnątrz budynku, co zabezpiecza mieszkanie przed bezpośrednim stykaniem się ze szkodliwymi mikrocząsteczkami oraz bakteriami i roztoczami. Tą właściwość odkurzacza centralnego szczególnie docenią osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie. 

 • Wygodny - użytkownik posługuje się jedynie lekkim elastycznym wężem, nie ciągnie za sobą odkurzacza, nie ma splątanego kabla elektrycznego. 

 • Prosty w użyciu - w chwili włożenia węża ssącego do gniazda, uruchamiana jest centralna jednostka ssąca. Odkurzanie następuje poprzez lekką i elastyczną rurę wprowadzoną do gniazda ssącego a zakończoną odpowiednimi ssawkami lub szczotkami. 

 • Trwały - pracuje dla ciebie wielokrotnie dłużej niż systemy przenośne. 

 • Cichy - jednostka ssąca jest zainstalowana w oddalonym pomieszczeniu gospodarczym, a zatem domownicy nie są narażeni na hałas. Odkurzacz nie przeszkadza w  oglądaniu tv, słuchaniu radia, itp.. 

 • Ekologiczny - kurz jest zasysany i natychmiast przenoszony z pomieszczeń do jednostki ssącej, gdzie następuje filtrowanie i później usuwanie zużytego a jednak w pełni oczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku. Naturalne środowisko na zewnątrz budynku pozostaje nie naruszone. Pojemnik na śmieci w jednostce centralnej opróżnia się kilka razy w roku.

 • Jeżeli przekonaliśmy Państwo do korzystania z centralnego odkurzacza - warto zgłosić się do naszej firmy, udzielimy bezpłatnej konsultacji, odwiedzimy Państwa dom, zaprezentujemy dostępne na rynku systemy odkurzaczy centralnych, zaprojektujemy instalację, sporządzimy kosztorys i sprawnie zamontujemy wybrany system. 

  System centralnego odkurzacza najkorzystniej jest zaplanować w fazie projektowania domu, a wykonać najpóźniej przed wylaniem podłóg i położeniem tynków. 

  Jeżeli montujemy system w budynku istniejącym, instalacje rurową o ile to możliwe, montujemy w wolnych kanałach wentylacyjnych. W takim przypadku dobrze jest jednak montaż centralnego odkurzacza zaplanować wraz z małym remontem mieszkania, wtedy rozmieszczenie gniazd ssących można dostosować do układu pomieszczeń.

    

  HOME

  Instalacje sanitarne i instalacje hydrauliczne Inpool. Firma projektuje, wykonuje i buduje instalacje sanitarne, instalacje kanalizacyjne, instalacje centralnego ogrzewania, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie grzejnikowe i kominkowe, montuje piece Buderus i instalacje hydrauliczne, centralne odkurzacze, co.