Pompa samozasysająca lub sącotłocząca

W tej łazience ciepła woda zasilająca umywalkę i bidet podgrzewana jest w elektrycznych podgrzewaczach przepływowych umieszczonych w stopkach, a kabina natryskowa zasilana jest woda podgrzewaną w piecu gazowym.- POWIĘKSZ ZDJĘCIE

INSTALACJE  WODNE

Instalacja wodna jest najważniejszą instalacją w budynku mieszkalnym. Instalacja zasila odbiorniki wody w kuchni, łazienkach, wc, kotłowni. 

W większości przypadków budowana jest także dodatkowa instalacja wodna na ciepłą wodę.

Ciepła woda przygotowywana jest w kotle lub podgrzewaczach przepływowych instalowanych bezpośrednio przy punktach czerpalnych. 

Pompa głębinowa współpracująca ze zbiornikiem.

Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zasilanie jej z miejskiego wodociągu.

Woda trafia do instalacji wewnętrznej poprzez główne przyłącze i zawór. Jej jakość można podnieść instalując filtry i odżelaziacze. Zimna woda kierowana jest bezpośrednio do miejsc odbioru.

W sytuacji gdy w pobliżu nie ma wodociągu należy wybudować studnię. Woda pobierana jest przez pompę a następnie gromadzona w zbiorniku ciśnieniowym-hydroforze. 

Zadaniem zestawu hydroforowego jest zapewnienie stabilnego ciśnienia w domowej instalacji wodociągowej.

Dalsza część instalacji jest analogiczna jak w przypadku zasilania z wodociągu. 


HOME

Instalacje sanitarne i instalacje hydrauliczne Inpool. Firma projektuje, wykonuje i buduje instalacje sanitarne, instalacje kanalizacyjne, instalacje centralnego ogrzewania, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie grzejnikowe i kominkowe, montuje piece Buderus i instalacje hydrauliczne, centralne odkurzacze, co.